Mobilioji biblioteka išrieda į rajono kelius

Šiandien, rugsėjo 15 d., į rajono kelius ir gatves oficialiai išlydėta moderniai įrengta Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos mobili versija – mobilioji biblioteka. Ji suteiks galimybę gyventojams pasinaudoti bibliotekos paslaugomis ir atokiausiose rajono vietovėse.

Bibliotekos bendruomenei už iniciatyvas, įgyvendinamas naujoves dėkojo ir simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Živilė Undraitienė,  kiti svečiai. Mobiliąją biblioteką pašventino ir bibliotekos darbuotojus palaimino Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas kun. Gintaras Lengvinas.

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos mobilioji biblioteka – pirmoji tokia Šiaurės Vakarų Lietuvos regione. Moderni, patraukli ir patogi tiek darbuotojams, tiek lankytojams, turinti savo atskirą, per 850 knygų, fondą. Jos lankytojai galės skaityti ne tik grožinę, mokslinę literatūrą, bet ir periodinius leidinius.

Autobusiuke įrengtos dvi kompiuterizuotos darbo vietos su būtina technine įranga – viena bibliotekininkui, kita – skaitytojui. Čia bus galima ne tik pasiimti norimą knygą, bet ir apsižvalgyti, pasinaudoti kompiuteriu, internetu, spausdinimo, skenavimo bei kopijavimo paslaugomis. Norintiesiems darbuotojai padės prisijungti prie įvairių elektroninių paslaugų. Įrengtos saugios ir patrauklios lentynos knygų fondui, moderni įranga – elektros energiją užtikrins ant stogo sumontuotos saulės baterijos, nuo lietaus ar saulės saugos ištraukiama markizė. Autobusiukas paaukštintas, todėl patogiai galima dirbti atsisėdus, rinktis knygas stovint.

Numatyta, kad mobilioji biblioteka važiuos 10 skirtingų maršrutų. Jie gali keistis – tai priklausys nuo gyventojų susidomėjimo bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Bendruomenės gali kreiptis į biblioteką su pageidavimais, kur norėtų, kad mobilioji biblioteka užsuktų ir teiktų paslaugas.

Ryšių su visuomene skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos