Renavo dvaro sodyboje jau greit duris atvers naujas traukos objektas

Planuojama, kad jau greit duris atvers Renavo dvaro sodybos oficina. Baigus šio pastato renovaciją, tikimasi sulaukti dar daugiau lankytojų, kurie čia galės ne tik dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, lankytis parodose, bet gal net per teleskopą žvilgtelti į žvaigždes.

Projekto „Mažeikių rajono Renavo dvaro sodybos oficinos rekonstrukcija (restauravimas) bei pritaikymas viešojo turizmo reikmėms“ vertė – per 577 tūkst. eurų. Iš jų per 490 tūkst. eurų skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, apie 86 tūkst. eurų – iš Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto lėšų. 

Sutvarkius šį pastatą, tikimasi padidinti susidomėjimą kultūros paveldu išsaugant vertingąsias paveldo objekto savybes ir sudarant prielaidas lankytojų srautui didėti. Siekiant to, Renavo dvaro sodybos oficinos pastatas bus pritaikytas meninei, kultūrinei, edukacinei veiklai. Objekte veiks ekspozicijos, bus rengiamos edukacinės ir kultūrinės programos, edukacinės ir meno terapijos dirbtuvės.

Numatyta antro aukšto atnaujintose patalpose įkurti Renavo dvaro sodybos administraciją, saugyklą, muziejaus fondus. O pirmajame planuojama įdiegti nemažai išmaniųjų technologijų. Vienas jų – terminalas su liečiamaisiais ekranais. Bus sudaromos programos, kurios, palietus ekraną, padės pažinti parko apylinkes, o po to visa tai bus galima pamatyti lauke. Bus galima susipažinti su parko augmenija, gyvūnija pagal metų laikus. Planuojamos ir edukacinės veiklos, kurios sudomintų tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Numatoma, kad vyks parodos, kūrybiniai susitikimai su kūrėjais, dalyviai galės atrasti įvairias meno interpretavimo galimybes, bus vykdoma istorinė, kultūrinė veikla. Čia taip pat galės vykti konferencijos, seminarai, informaciniai renginiai.

Atnaujintoje oficinoje viena patalpa bus atiduota muziejui. Čia planuojama eksponuoti istorinius Renavo dvaro aplinkoje rastus eksponatus – vitrinose, ant kubų bus pateiktos rastos plytos, šukės, dekoro elementai. Viena iš čia planuojamų edukacijų – pasitelkiant reikiamas priemones būtų mokoma nuvalyti, restauruoti istorinę vertę turinčias plytas, rastas dvaro prieigose.

Mažeikių rajono savivaldybėje buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri kontroliavo, ar tinkamai atliekami rangos darbai. Šios darbo grupės pirmininkė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė sakė, kad su rangovais didelių sunkumų ar nesutarimų nebuvo. Iškilusios problemos ar nesklandumai būdavo operatyviai išsprendžiami.

Rangos darbus atliko UAB „Telšių meistras“. Baldus sumontavo UAB „Faktumas“. Reikalingą įrangą tiekė UAB „Nisma“. Ekspozicinius-edukacinius baldus, kubus eksponatams sudėti ir ekspozicines vitrinas baigia įrengti UAB „Laumės baldai“.

 

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos