Statybines atliekas tvarkykime tinkamai

Gyventojai bet kuriuo metų laiku rūpinasi savo gyvenamuoju būstu – atnaujina interjerą ar tvarko gyvenamąją aplinką. Vykdant šiuos darbus neišvengiamai lieka įvairių šiukšlių – senų baldų, statybinių atliekų. Kaip teisingai atsikratyti šiomis atliekomis, nes ne vietoje išmestos po remonto likusios statybinės atliekos ne tik teršia gamtą, kiemus paverčia sąvartynais, bet ir didina atliekų tvarkymo kainą, kurią sumoka visi rajono gyventojai.

Statybines ir įvairias stambiagabarites atliekas remontuojamo būsto savininkai turėtų atvežti į Mažeikių rajono atliekų priėmimo aukštelę adresu: Algirdo g. 40, kurioje jas priims nemokamai. Daugiau informacijos apie atliekų surinkimo aikštelę ir galimus ten pristatyti įvairių atliekų kiekius rasite svetainėje www.tratc.lt/mazeikiai/atlieku-priemimo-aiksteles/.

Kitas racionalus būdas atsikratyti atliekomis remontuojant būstą – specialių didmaišių ar konteinerių statybinėms atliekoms nuoma. Juos nuomoja atliekų tvarkymo bendrovės ir, juos pripildžius, bendrovės darbuotojai išveža. Tokia paslauga mokama.

Primename, kad už ne vietoje paliktas statybines ar bet kokias kitas atliekas, taip pat už šiukšles, kurios netelpa į konteinerius ir būna tiesiog suverčiamos šalia jų, gyventojams gresia administracinė atsakomybė. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnis numato, kad pažeidus savivaldybių patvirtintas atliekų tvarkymo taisykles gyventojui gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų. Jei pažeidimą asmuo padaro dar kartą, skiriama nuo 140 iki 600 eurų bauda.

Būdas kovoti su savo atliekas paliekančiais neleistinose vietose – tai nepakantumas ir pranešimai tvarką prižiūrintiems asmenims. Kviečiame nedvejoti, gyvenamosios aplinkos teršėjus nufilmuoti ar nufotografuoti, užsirašyti automobilio valstybinius numerius ir šiuos duomenis perduoti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistams (kontaktus rasite paspaudę šią nuorodą) arba policijai.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos