Darbo laikas
VANDENTVARKA/NUOTEKOS
DĖL INDIVIDUALIŲ NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIŲ ARBA NUOTEKŲ KAUPIMO REZERVUARŲ ĮSIGIJIMO DALINIO KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. lapkričio 27 d. Nr. T1-299
DĖL VANDENTIEKIO IR NUOTEKŲ TINKLŲ STATYBOS,REKONSTRAVIMO IR KAPITALINIO REMONTO,DALYVAUJANT FIZINIAMS IR/AR JURIDINIAMS ASMENIMS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Tvarkos aprašas
2018 m. gegužės 25 d. Nr. T1-155
___________________________________________
Gręžinių įteisinimas – ką reikia žinoti
Norintieji įteisinti gręžinius, kaip ir legalaus gręžinio įrengimo atveju, pirmiausia turi kreiptis į savivaldybės administraciją ir pateikti paraišką dėl pritarimo naudoti gręžinį.
Gavę savivaldybės pritarimą, gręžinio savininkai kreipiasi į asmenį ar įmonę, turinčią leidimą tirti žemės gelmes, atlikti požeminio vandens paiešką ir žvalgybą. Šis asmuo arba įmonė imsis veiksmų, būtinų gręžiniui įteisinti: atliks vandens tyrimus, prireikus parengs požeminio vandens vandenvietės apsaugos zonos projektą, užpildys gręžinio pasą ir kt.
Įsigaliojusi tvarka gręžinių savininkams nenustato jokios naujos pareigos. Priešingai – suteikia galimybę padaryti tai, kas anksčiau dėl vienos ar kitos priežasties nebuvo atlikta. Taip pat pradėjus gręžinio legalizavimo procedūras už neregistruoto gręžinio naudojimą iki įteisinimo negresia jokios sankcijos.
Registruotas gręžinys ne tik padeda apsaugoti aplinką, didina žemės valdos vertę, bet saugo ir žmogaus sveikatą.
Išsamiau apie gręžinių įteisinimą – Gręžinių įteisinimas | Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija (lrv.lt)
Ką daryti, jei noriu įteisinti gręžinį
Ką daryti, jei noriu likviduoti gręžinį
Ką daryti, jei noriu įrašyti savo duomenis žemės gelmių registre