Karo komendantūros

Iki rugpjūčio 31 d. vyksta registracija į karo komendantūras. Nauja komendantūrų struktūra taikos metu piliečiams suteiks dar vieną galimybę atrasti savo vietą valstybės gynyboje bei prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

Būkite pasiruošę ir nepraleiskite šio šanso – tai yra naujas būdas ginti savo šeimą, miestą ir kraštą. Tai užnugario sistema Lietuvos kariuomenei, kur galėsite pritaikyti savo įgūdžius ir padėti užtikrinti valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas.

Registracijos anketa ČIA

Piliečiai, norintys prisidėti prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, registruotis taip pat gali artimiausiame Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) padalinyje.

________________________________________

Komendantūros – KAS TAI? Tai karinis vienetas Lietuvos kariuomenėje, skirtas karo metu užtikrinti sąveiką tarp ginkluotųjų pajėgų ir savivaldos. Nauja struktūra taikos metu, piliečiams suteikia dar vieną galimybę atrasti savo vietą valstybės gynime.
 
Komendantūros TAIKOS METU – komendantiniai vienetai bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, priskirtais parengto rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Taikos metu jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Platus komendantūrų tinklas leis paruošti pilietiškai nusiteikusius asmenis, kad šie galėtų gintis ir ginti konkrečiose, jiems gerai pažįstamose gyvenamosiose vietose.
 
Komendantūros KARO METU – tai užnugario sistema Lietuvos kariuomenei, kur Lietuvos piliečiai galės pritaikyti savo įgūdžius, padės užtikrinti valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas, prisidės prie saugios aplinkos kūrimo ir vienys regioną gintis nuo priešo.
 
 

Gyventojų informuotumas, skatinimas registruotis į karo komendantūras yra svarbus ne tik krašto apsaugos sistemai, bet ir savivaldybei. Jei kiltų pavojus valstybei, pagrindinis šalies gynybos principas būtų visuotinė gynyba. Vadinasi, Lietuvos gynybai būtų sutelkiami visi ištekliai ir panaudojamos karinės bei nekarinės priemonės. Pirmiausia, Lietuvą ginklu gintų kariuomenė kartu su NATO sąjungininkais, bet prie šalies gynybos privalėtų prisidėti ir civilinės institucijos bei piliečiai. Jie valstybę galėtų ginti ginklu arba galėtų įsitraukti į neginkluotą pilietinį pasipriešinimą. Svarbu stiprinti tinklaveiką su savivaldybėmis ir burti pilietiškus asmenis regionuose. Aktyvių ir pilietiškų žmonių tinklą priešui sunkiau išardyti. Kuo tas tinklas didesnis, tuo efektyvesnė žmonių mobilizacija. Tai viena iš pagrindinių stipraus pilietinio pasipriešinimo prielaidų.

Taigi pristatome naują būdą ginti savo šeimą, miestą, kraštą. Karo komendantūros yra užnugario sistema, kuri karo atveju būtų parama Lietuvos kariuomenei. Lietuvos piliečiai, pritaikydami savo įgūdžius ir veikdami savivaldybės lygiu, padės užtikrinti valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas ir gintis nuo priešo. Platus komendantūrų tinklas leis paruošti pilietiškai nusiteikusius asmenis, kad šie galėtų ginti konkrečias, jiems gerai pažįstamas gyvenamąsias vietoves.

 

Registracijos anketa

Naujas būdas ginti savo šeimą, miestą, karštą (naujienlaiškis)

Komendantūros – dažniausiai užduodami klausimai

 


 

 

 

Dalintis: