Algirdas Vilkas

Algirdas Vilkas gimė 1960 m. vasario 11 Naikių k., Mažeikių r. Mokėsi Naikių pradinėje, Krakių aštuonmetėje ir tuometinėje Mažeikių II-oje vidurinėje mokykloje (dabar Gabijos gimnazija) mokyklose.  1986 m. baigė Vilniaus valstybinio universiteto  Gamtos mokslų fakultetą ir grįžo į Mažeikius, kur dirbo jaunųjų gamtininkų stoties metodininku, o 1988-2010 m. šiai įstaigai vadovavo. Nuo 2010 m. iki šiol dirba Mažeikių M. Račkausko gimnazijoje biologijos mokytoju. 

1986 m. įkūrė folkloro ansamblį „Alksna“, organizavo etnografines ekspedicijas, iniciavo ir rengė rajonines kraštotyrines konferencijas, kasmet dalyvauja Europos paveldo dienų renginiuose. Vienas iš didžiausių A. Vilko pomėgių – domėjimasis Mažeikių rajono kultūros paveldu, jo lankymas ir informacijos teikimas visuomenei. Pėsčiomis, automobiliu ir dviračiu yra aplankęs visą Mažeikių rajoną, atokiausias jo vietas, nufotografavęs didžiąją dalį čia esančių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų. A. Vilko surinkta medžiaga naudojasi muziejininkai, studentai ir visi, kas domisi kultūros paveldu. Nemažą dalį atostogų kraštoryrininkas praleidžia Vilniaus bei Kauno archyvuose, o ten surinktą medžiagą skelbia 2006 m. jo paties įkurtoje internetinėjė Mažeikių krašto enciklopedijoje. Ši interneto svetainė yra išsamus Mažeikių rajono praeitį ir dabartinę situaciją atspindintis informacijos šaltinis. Jame publikuojama daugiau kaip 4300 straipsnių, 4000 fotografijų. Internetinė enciklopedija nuolat pildoma nauja informacija ir nuotraukomis.

Mažeikių krašto kultūros premija skirta už internetinės Mažeikių krašto enciklopedijos www.mke.lt įkūrimą, informacijos apie Mažeikių rajono kultūros vertybes sklaidą ir aktyvią kraštotyrinę veiklą.

Dalintis: