image

Gegužės 21 d., antradienį, Mažeikių visuomenei pristatytas įgyvendintas mažos apimties Mažeikių miesto seniūnijoje projektas „Skulptūrinis objektas – segė“. Jo autorius – kalvis Martynas Stankus, pasiūlęs segės idėją ir pats ją įgyvendinęs. Lėšos projektui įgyvendinti skirtos iš Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) biudžeto.

Autorių ir jo komandą sveikino, dėkojo už Mažeikių puošimą ir gimtojo krašto kultūros ir istorijos puoselėjimą Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė. Ji kreipėsi į susirinkusiuosius kviesdama savo idėjomis, kūrybiniais pasiūlymais aktyviai prisidėti prie gražesnės rajono aplinkos kūrimo, infrastruktūros gerinimo.

M. Stankus papasakojo, kaip gimė idėja sukurti „Segę“, kuri yra 56 kartus išdidinta Pavirvytės-Gudų kapinyne moters kape rasta segė, eksponuojama muziejuje. Apie naująjį miesto akcentą kalbėjo ir vyr. muziejininkas Vytautas Ramanauskas.

Savivaldybė praėjusiais metais antrą kartą kvietė rajono gyventojus siūlyti projektų idėjas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Atrinktoms idėjoms įgyvendinti numatė per 59 tūkst. Eur. Sulaukta 10 projektų. Juos įvertinus, tinkamais finansuoti pripažinti 6 projektai, tarp jų – ir projektas „Skulptūrinis objektas – segė“ Mažeikiuose, surinkęs daugiausiai gyventojų balsų – 1 098.

„Skulptūrinis objektas – segė“ – pirmasis įgyvendintas praėjusiais metais pasiūlytas ir gyventojų išrinktas projektas.

Autorius: Komunikacijos skyrius
Dalintis: